Aktualności

Gala podsumowująca program "Profilaktyka smyka"

  • 28-11-2022
25 listopada 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta gala podsumowująca działania profilaktyczne pn. „Profilaktyka Smyka”. Program realizowany jest na terenie całego województwa wśród przedszkolaków i uczniów klas I-III. Do szkół gminnych zawitał rok temu i realizowany jest z powodzeniem we współpracy z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.
 
Wśród zaproszonych na galę gości, oprócz władz województwa, komendantów placówek Policji, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Olsztynie, znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i dyrektorzy szkół z województwa warmińsko – mazurskiego, w których program realizowany jest najaktywniej i cieszy się dużym zainteresowaniem. Gminę Bartoszyce na gali reprezentował Wójt – Pan Andrzej Dycha oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie – Pani Joanna Borys.
 
Podczas uroczystości zaprezentowano początki idei programu, założenia, omówiono przebieg realizacji i najistotniejsze działania, które miały miejsce w przeciągu roku trwania programu. Ponadto rozstrzygnięto konkurs plastyczny o przygodach głównej bohaterki – Poli, uhonorowano odznakami „Przyjaciół Poli” oraz nagrodzono funkcjonariuszy Policji, którzy najaktywniej realizowali program w swoich małych ojczyznach.
 
Cieszymy się bardzo, że nasza Gmina dołączyła do idei szerzenia wśród uczniów zasad bezpieczeństwa i rozsądnego postępowania, którego uczą historie przeżywane przez główną bohaterkę. Wojewoda Warmińsko – Mazurski zapowiedział podczas gali rozszerzenie na teren kraju oraz zwiększenie zakresu programu. Zapewne przyłączymy się do niego równie chętnie i z entuzjazmem przystąpimy do realizacji, gdyż w Gminie Bartoszyce edukacja i bezpieczeństwo są bardzo ważne.
 
 
 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją