Aktualności

Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

  • 26-12-2022
W dniu 24 grudnia 2022 r. w godzinach 12:00 - 14:00 odbyła się wigilia dla osób ubogich, bezdomnych i potrzebujących. W ten wyjątkowy i magiczny dzień, parking Urzędu Gminy Bartoszyce "zamienił się" w salon pełen gości, zapachów i dwunastu potraw na stole. To dzień, w którym nikt nie powinien być sam, zwłaszcza przy wigilijnym stole, dlatego każdy z przybyłych, otrzymał zastaw ciepłych posiłków na miejscu, oraz przygotowane porcje z możliwością zabrania na wynos, często dla osób które same nie mogły dotrzeć.
 Wigilia, która powstała z inicjatywy Pana Wójta, została przygotowana przez pracowników Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bezledach, przy ogromnym wsparciu Kół Gospodyń Wiejskich. 
Ponadto, 22 grudnia 2022 r. Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, podobnie jak w latach ubiegłych, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, odwiedzili najbardziej potrzebujących mieszkańców naszej gminy, dostarczając świąteczne paczki kilkudziesięciu osobom. 
Serdecznie dziękujemy Paniom i Panom z Kół Gospodyń Wiejskich, za okazane serca i wsparcie tego wydarzenia w postaci przygotowania potraw dla tych, najbardziej potrzebujących.
KGW w Bezledach
KGW w Rodnowie
KGW "Kwadrat" w Wojciechach
KGW "Nasturcje" w Wajsnorach
KGW "Łabędzianki" w Łabędniku
KGW w Łabędniku
KGW "Tęcza Połęcza" w Połęczu
KGW w Krawczykach
KGW w Szylinie Wielkiej
KGW w Osiece
KGW w Galinach
Pani Janina Hadała

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją