Wizyta francuskich i rumuńskich strażaków

• 20-01-2023
W dniach 10-15 stycznia 2023 r. Gmina Bartoszyce gościła delegacje strażaków z Francji i Rumunii ramach programu Erasmus+.
Francuzi to emerytowani i aktywni ratownicy Centrum Ratunkowego, a jednocześnie strażacy ochotnicy z miejscowości Ploeuc-L’Hermitage. Natomiast Rumunii to ratownicy Wojskowej Straży Pożarnej z trzech jednostek z miejscowości Alba Iulia, Sebes i Aiud, Departament Alba.

Delegacja miała okazje zwiedzić strażnice (OSP Wojciechy, OSP Bezledy, OSP Galiny) oraz poznać pracę naszych druhów od wewnątrz. Goście mieli również możliwość poznania części naszych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Podczas wizyty w Olsztynie Goście zapoznali się z funkcjonowaniem Stanowiska Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP, wyposażeniem JRG 1 Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie, a także możliwościami i procesem szkolenia realizowanym przez Ośrodek Szkolenia KW PSP w Olsztynie.

Ponadto, delegacje miały możliwość odwiedzić Lotniskową Straż Pożarną (Lotnisko Olsztyn-Szymany), Wojskową Straż Pożarną, Przejście Graniczne Bezledy-Bagrationowsk, Pałac i Folwark w Galinach, Stanowisko Zarządzania Kryzysowego Powiatu Bartoszyckiego, siedzibę byłego Aresztu Śledczego oraz Bramę Lidzbarską.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50Galeria zdjęć: Wizyta francuskich i rumuńskich strażaków w Gminie Bartoszyce

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją