Niesamowity Dzień Dziecka w Gminie Bartoszyce 23'

• 05-06-2023
Dzień dziecka to wyjątkowa okazja, aby sprawić radość naszym pociechom i pokazać im, jak bardzo je kochamy. Dlatego w naszej gminie z inicjatywy Wójta Gminy Bartoszyce Pana Andrzeja Dychy oraz Dowódcy 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach płk Tomasza Biedziaka zorganizowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek dla dzieci i ich rodziców. Boisko przy Szkole Podstawowej w Kinkajmach zamieniło się w wielki plac zabaw. Były dmuchańce, zjeżdżalnie, kule na wodzie, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami i wiele innych. Nie zabrakło też pysznych przekąsek i napojów dla wszystkich uczestników.

Dzieci miały okazję poznać różne zawody i pasje ludzi, którzy pracują na co dzień w naszej gminie. Mogły zobaczyć strażaków, policjantów, żołnierzy, strażników granicznych, pracowników nadleśnictwa, strażników więziennych, dziennikarzy. Każdy z nich opowiadał o swojej pracy i pokazywał ciekawe sprzęty i umiejętności. Dzieci mogły też spróbować swoich sił w różnych dziedzinach i dowiedzieć się więcej o swoich zainteresowaniach.

W tym samym czasie na scenie odbywały się pokazy artystyczne przyszłych wokalistów i tancerzy. Mogliśmy usłyszeć i zobaczyć utalentowane dzieci i młodzież z Gminy Bartoszyce oraz z Bartoszyc.

Ostatnim punktem programu i zarazem oczekiwanym przez wszystkich był koncert Majki Jeżowskiej! To było niesamowite przeżycie, pełne radości i energii. Majka Jeżowska to wokalistka, która tworzy piękne utwory dla dzieci i dorosłych. Wielu z nas marzyło, żeby usłyszeć ją na żywo i teraz mieliśmy taką szansę. Dzieci, a przede wszystkim ich rodzice śpiewali razem z nią wszystkie jej przeboje, takie jak „Wszystkie dzieci nasze są”, „A ja wolę moją mamę”, czy „Niespodzianka”. Dla wielu uczestników był to koncert marzeń!

Dzień dziecka w naszej gminie był pełen emocji i wrażeń. Dzieci bawiły się świetnie i zapewne długo będą pamiętać ten wyjątkowy dzień. My też jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mogliśmy sprawić im tyle radości i uśmiechu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia i wszystkim, którzy w nim uczestniczyli.

Składamy szczególne podziękowania :
  • Zakładowi Budżetowemu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Bartoszyce
  • Panu Ireneuszowi Rogowskiemu Sołtysowi sołectwa Kinkajmy
  • OSP Kinkajmy i Galiny
  • Oraz druhom OSP z Kinkajm i Galin za wsparcie, przy zabezpieczeniu koncertu.

Do zobaczenia za rok!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: Dzień Dziecka 23'

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją