Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Podsumowanie Ferii w Gminie Bartoszyce

Miło nam ogłosić, że podczas minionych ferii zimowych Gmina Bartoszyce zyskała utytułowanych Aktywnych Feryjniaków, którzy dzielnie i oczywiście wyjątkowo aktywnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach przez instruktorów naszego centrum, a w tym roku różnorodność tematyczna była wyjątkowo szeroka.
 
Dzieci poznały ABC Teatru, przeszły kurs fotograficzny, ćwiczyły układy taneczne i rytmiczne, kreowały niezwykłe prace plastyczne i techniczne, wypiekały gofry i muffinki, grały, skakały, a nawet wspólnie z Akademia Odkrywców Bartoszyce poznały tajniki programowania robotów.
 
Młodzież wzięła udział w warsztatach beat boxu po to,by podczas koncertu zorganizowanego przy współpracy z Zabij Nudę wejść w klimat hip-hopowego freestyle'u i zdobyć tytuł mistrza.
 
W ramach zajęć odbyły się także spotkania edukacyjne z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji informujące o bezpieczeństwie podczas ferii.
 
Podsumowaniem dwutygodniowej przygody Aktywnych Feryjniaków był zorganizowany w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach bal karnawałowy, który pozwolił wszystkim przybyłym na zabawę dzieciom wyszaleć się do granic możliwości.
 
O rozgrzewkę animacyjną zadbała sympatyczna Klaudyna Gosia z KLAUNADA - Klauni, animatorzy, kuglarze którą dzieci polubiły od pierwszego wejrzenia. Podczas zabawy wybrano Króla i Królową, którzy tanecznym krokiem zakończyli tegoroczną zabawę karnawałową.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli tegoroczne zimowe działania Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bezledach.
 
Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie i tym samym krąg Aktywnych Feryjniaków zwiększy się o kolejnych, nowych członków.
 
Życzymy wszystkim dzieciom i młodzieży samych sukcesów w tym nowo rozpoczętym półroczu i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tej dwutygodniowej feryjnej przygody.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30Galeria zdjęć: Aktywne Feryjniaki

Bal Karnawałowy

Zakończenie Ferii w Gminie Bartoszyce uczciliśmy Balem Karnawałowym.
 
W niedzielę 5 lutego o godzinie 15:00, Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bezledach życzył wszystkim zgromadzonym fantastycznej zabawy i zachęcał, również rodziców, do czynnego udziału w konkurencjach, które przygotowała Klaudynka Gosia. I tak się rozpoczął pełen emocji Bal Karnawałowy.
 
Dmuchańce zapełnione, kącik pań, które malowały dzieciom buźki i naklejały tatuaże były oblegane, pozostałe dzieci biegały i tańczyły w rytm muzyki. Rodzice obserwowali swoje pociechy i robili zdjęcia. Tak mijał czas w Gminna Hala Sportowa w Bezledach.
 
Wszyscy czekaliśmy na finał, ponieważ mieliśmy wyłonić Króla i Królową Balu. Nie było to proste zadanie, ponieważ dzieci było bardzo dużo i pięknie przebrane. Aby ułatwić zadanie jurorom, instruktorzy przygotowali krótki pokaz tańca kowbojskiego oraz kilka konkurencji. Na tej podstawie spośród kilkudziesięciu ubiegających się o tron dzieci, Królem Balu wybrano Radka, a u jego boku stanęła Królowa Paulina.
 
Na koniec królewska para zatańczyła, tym samym ogłaszając koniec Balu Karnawałowego.
 
Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Zakończenie Ferii w Gminie Bartoszyce

Zabij Nudę w Bezledach

4 lutego 2023 r. w Domu Kultury w Bezledach odbyło się charytatywne Zabij Nudę w Bezledach, czy zakończenie ferii zimowych w klimatach Hip-Hopowych.
 
Podczas wydarzenia zorganizowanego wspólnie z ekipą Zabij Nudę zbieraliśmy pieniądze na leczenie Marcina, mieszkańca naszej gminy, który wymaga specjalistycznego leczenia i bardzo kosztownej rehabilitacji w wyniku potrącenia przez samochód w 2016 roku. Na ten cel udało nam się zebrać 1000 zł, cała kwota z puszek zostanie wpłacona na konto "Fundacji Dzieciom".
 
Na naszej scenie odbyły się warsztaty Beat Box i Freestyle, które zakończyły się konkursem i rozdaniem pamiątkowych statuetek. W części koncertowej wystąpili: Jagieł- Flipper Rudxbwooy Maggy Moroz i Vito BigiBoi, a całą imprezę poprowadził niezawodny DJ BRD.
 
Ogromne podziękowania składamy mamie Marcina, Pani Marioli, za zapewnienie słodkiego kącika z kolorowymi przysmakami i ciepłymi napojami.
 
Gratulujemy wszystkim debiutantom i uczestnikom warsztatów, oraz dziękujemy wszystkim przybyłym artystom, za przybycie i wsparcie naszej inicjatywy

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15Galeria zdjęć: Zabij Nudę Bezledy

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.
Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie:
  • działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  • przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.
Uczestnikami Konkursu mogą zostać Koła Gospodyń Wiejskich:
  • wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, o którym mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. z 2021 r. poz. 2256)
  • koła działające na podstawie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno–zawodowych organizacjach rolników (Dz.U. z 2022 r. poz. 281)
  • stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej, w tym kultury lokalnej i regionalnej, promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Załączniki

Informacja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Szanowni Państwo,
sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.
 
Przypominam, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.
 
Nie wolno również dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i należy zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku. Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.
 
Prace związane z usuwaniem śniegu z dachu mogą stwarzać ogromne zagrożenie dla osób je wykonujących a także dla samego budynku, dlatego muszą być prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.
 
Aby uniknąć potencjalnych zagrożeń, zwracam się do wszystkich zobowiązanych o bezzwłoczne spełnianie obowiązków wynikających z przepisów prawa.
 
Dorota Cabańska
Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. W tym roku Gmina Bartoszyce po raz drugi wzięła udział w tym jakże szlachetnym wydarzeniu.Dzięki wielkim sercom mieszkańców Gminy Bartoszyce, udało się zebrać 4 609,30 zł+ 220 zł (e-skarbonka).
 
Miło było patrzeć jak 29 stycznia, w dniu 31.Finału WOŚP, Dom Kultury w Bezledach wypełnia radość ludzkich serc. Radość, która zarażała optymizmem i wiarą w to, że tegoroczne hasło orkiestry „Żyj zdrowo w zdrowym świecie” jest realne, dzięki ofiarowanej drugiemu człowiekowi pomocy, a tę w 31. finale WOŚP mieszkańcy Gminy Bartoszyce okazali sowicie.
 
Podczas niedzielnego wydarzenia podziwiano występy dziecięco-młodzieżowych grup tanecznych z Bezled, Galin i Osieki. Swój talent wokalny zaprezentowały Gabriela Jóźwiak z Bezled i Aleksandra Socha z Wojciech. Nie zabrakło również występów zespołów śpiewaczych Wojcieszanie i Sielanka, która wystąpiła wspólnie z dziecięcym zespołem tanecznym Sokoliki. Na scenie pojawiła się formacja muzyczna Teraz My, która przedstawiła widowni utwory folkowe z domieszką humoru. Podsumowaniem muzycznym 31. Finału WOŚP był koncert zespołu LCB czyli Lipek Cover Band. Zespół odegrał covery polskie i zagraniczne, które przywołały słuchaczom wspomnienia dawnych lat, a talent i charyzma artystów wprawiła wszystkich w dobry „orkiestrowy” nastrój.
 
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego pięknego wydarzenia. Duże podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy wspomogli nasze licytacje możliwymi gadżetami oraz zaopatrzyli sklepik w pyszne słodkości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dotacje na dofinansowanie wymiany źródła ciepła

Nabór wniosków na udzielenie dotacji na dofinansowanie wymiany źródła ciepła w 2023 roku
 
 
Wójt Gminy Bartoszyce ogłasza nabór wniosków na udzielenie dotacji na dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Wnioski przyjmowane będą od dnia 01 lutego do dnia 30 kwietnia 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych przewidzianych w budżecie gminy na realizację w/w zadania.
 
Przyznawanie dofinansowania odbywać się będzie zgodnie z uchwałą Nr XL/275/2021 Rady Gminy Bartoszyce z dnia 28 maja 2021 r. w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Bartoszyce na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na wymianie źródła ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Bartoszyce (Dz. Urz. Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2021 r., poz. 2165).
 
Dotacja celowa może być udzielona na dofinansowanie zadania w zakresie modernizacji kotłowni poprzez wymianę pieca/kotła węglowego nie spełniającego normy PN-EN 303-5:2012 na :
- kocioł na paliwo stałe spełniający kryteria klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012,
- kocioł gazowy,
- kocioł olejowy,
- ogrzewanie elektryczne,
- urządzenia grzewcze oparte na odnawialnych źródłach energii (pompa ciepła).
 
W ramach zadania można ubiegać się o dotację w wysokości 50% realizowanej inwestycji, jednak nie więcej niż 3.000,00 zł brutto kosztów zakupu urządzenia grzewczego. Urządzenia i materiały muszą być fabrycznie nowe, zamontowane po raz pierwszy, posiadające atesty dopuszczające je do powszechnego użytku z przyznaną gwarancją.
 
Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich składania do wyczerpania limitów środków dostępnych w naborze. Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymogi określone w przedmiotowej uchwale oraz złożone w wyznaczonym terminie.
 
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć za pośrednictwem poczty lub osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Bartoszyce w godzinach pracy Urzędu, tj. poniedziałki od 800 do 1600 oraz od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00, pod adresem:
Urząd Gminy Bartoszyce
Plac Zwycięstwa 2, 11-200 Bartoszyce
 
Informacje dotyczące zadania dostępne są również na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Bartoszyce https://bip.gmina-bartoszyce.pl/10160/Dofinansowanie_wymiany_zrodla_ciepla/. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Komunalnego pod nr tel. 89 307 05 12 lub w siedzibie Urzędu Gminy w pok. nr 6.   

Załączniki

Nabór wniosków na przydomowe oczyszczalnie ścieków

WOŚP 2023

Siema!
Gmina Bartoszyce po raz kolejny wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!
31 finał odbędzie się na sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach, a na naszej scenie wystąpią:
- Soliści Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Bezledach
- Grupy Taneczne Gminy Bartoszyce
- Zespoły: "Wojcieszanie", "Sielanka", "Sokoliki", "Gala" i "Teraz My"
- Gwiazda wieczoru "Lipek Cover Band"
Ponadto liczne licytacje, kiermasz ciast i atrakcje dla dzieci.
 

Zabij Nudę w Bezledach

Zabij Nudę w Bezledach!
Warsztaty i konkursy Freestyle/Beat Box, liczne koncerty - jednego dnia, w jednym miejscu!
Zabij Nudę jest miejscem, w którym spotykają się wszyscy aktywni, bez względu na wiek, dziedzinę i rodzaj aktywności. B-boye, koszykarze, skaterzy, artyści i inni spotykają się po raz kolejny, żeby wspólnie, z godnym pochwały zapałem, w atmosferze niczym nieskrępowanej zabawy Zabić Nudę, wspierając przy tym szczytny cel, jakim jest zbiórka pieniędzy na leczenia Marcina, mieszkańca naszej Gminy.
4 lutego 2023 \ Dom Kultury w Bezledach
 
16:00 
Warsztaty 
- Freestyle poprowadzi CH.Z.M
- Beat Box poprowadzi M.C.R
 
18:00 
Konkurs Debiuty
Bitwa Freestyle/Beat Box
Koncerty:
- Maggy Moroz
- Rudxbwooy
- Jagieł / Flipper
- Vito Bigiboi
Gramofony DJ BRD
Imprezę poprowadzi CH.Z.M
 
1 2 3 4 5 6 ... 62

Lokalizacja
Facebook Page Plugin