Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Udostępniamy Państwu do harmonogram odbioru odpadów komunlanych na 2023 r. - do pobrania pod poniższymi linkami.

Załączniki

Koncert świąteczny

W dniu 18 grudnia 2022 r. na sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach odbył się Gminny Koncert Świąteczny. 
Na świąteczny program składający się kolęd i pastorałek, przed scenę zaprosił dziś Cezary Makiewicz z zespołem. Zespół wykonał te znane, lubiane i zupełnie nowe autorskie pochodzące z płyty „Kiedy dzieckiem jest Bóg” wydanej w 2019 roku.
Koncert w całości został zrealizowany przez TVK Bart-Sat.
Serdecznie dziękujemy druhom z OSP KSRG w Bezledach za wsparcie wydarzenia, poprzez dostarczenie choinek, które posłużyły za wystrój naszej sceny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Koncert świąteczny

Gminny Jarmark Świąteczny

W dniu 18 grudnia 2022 r., parking przy Urzędzie Gminy w Bartoszycach zamienił się w miejsce czarujące smakiem i zapachem zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Tę magię świąt wyzwoliły w przybyłych na jarmark gościach rarytasy kulinarne i rękodzielnicze wystawców: 
KGW Szylina Wielka
KGW Kromarki
KGW Skitno
KGW Krawczyki
Panie z miejscowości Osieka
Panie Marzena Kosek, Małgorzata Niebrzegowska, Lucyna Jasiecka, Marzena Pogoda, Małgorzata Wędrowska, Elżbieta Jóźwicka, Małgorzata Lemiesz
Stowarzyszenie BARTKOT
Fundacja Niechcianych Zwierząt 
Fundacja LELKA
Rada Rodziców SP Żydowo

 
Podczas kiermaszu bożonarodzeniowego ogłoszono również zwycięzców konkursu „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”. Wszystkie, wykonane przez osoby biorące udział w konkursie, prace, ozdobiły obficie choinkę, która z dala mieniła się blaskiem ozdób i świątecznych światełek.   
 
Dziękujemy wszystkim, którzy w natłoku przedświątecznych zajęć znaleźli czas i spędzili go na dopełnianiu świątecznych zakupów na stoiskach gminnego jarmarku świątecznego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Jarmark świąteczny

Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową"

„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” to nazwa konkursu ogłoszonego przez Gminę Bartoszyce na początku grudnia. Miesiąca, w którym wszyscy powoli zaczynają myśleć o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. W tym roku Gmina Bartoszyce dołożyła wszelkich starań, aby do planowania świątecznych wydarzeń rodzinnych włączyć również działanie, którego efektem stały się  przygotowane z tej okazji najpiękniejsze ozdoby choinkowe. 
 
Komisja, typując zwycięzców, wzięła pod uwagę trudność, pomysłowość, samodzielność, technikę wykonania oraz zgodność pracy z regulaminem i tematem konkursu.
W wyniku obrad wytypowano zwycięzców w następujących kategoriach:
 
PRZEDSZKOLE:
I miejsce – Mikołaj Tarasewicz
II miejsce – Witold Groszyk
III miejsce – Aurelia Janka

 
KLASY I-III
I miejsce – Marcela Bielaczyc
II miejsce – Julian Przybysz
III miejsce – Laura Klimuk

 
KLASY IV – VI
I miejsce – Kacper Kirszanowski
II miejsce – Oliwia Oramus
III miejsce – Patryk Czyżewski

 
KLASY VII – VIII
I miejsce – Wojciech Jatczak

 
DOROŚLI
I miejsce – Monika Obrębska
II miejsce – Beata Nowak
III miejsce ex aequo
Małgorzata Niebrzegowska
Karolina Wiszniewska

 
Gratulujemy zwycięzcom, a w stronę osób biorących udział w konkursie kierujemy ogromne słowa podziękowania za zaangażowanie i włożony wkład w przygotowanie tak kreatywnych ozdób, które przybyli na jarmark bożonarodzeniowy goście, podziwiali z zachwytem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17Galeria zdjęć: Konkurs - ozdoba choinkowa

Mikołajki

W dniu 17 grudnia 2022 r. popołudnie w Bezledach upłynęło w klimacie Gminnych Mikołajek. Wydarzenie rozpoczął spektakl teatralny dla dzieci pt. "Kraina Lodu, w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru Krak-Art. Wesoły bałwan Olaf oraz siostry Anna i Elza, to postacie których nie trzeba przedstawiać dzieciom, dlatego też interaktywne widowisko okazało się bardzo trafionym wyborem.
 
Na drugą część mikołajek, zaprosiliśmy dzieci do Gminnej Hali Sportowej w Bezledach, gdzie oficjalne rozpoczęcie ogłosił Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha, a oprócz wizyty rozśpiewanego Świętego Mikołaja, pojawiły się pokazy taneczne, stoisko animacyjno-warsztatowe oraz dmuchane zjeżdżalnie.
 
Mieliśmy okazję podziwiać występy dzieci z grup tanecznych z Bezled, Galin i Osieki, które ćwiczą na co dzień pod okiem instruktorek Oli Krawczyk oraz Klaudii Piątkowskiej. Ponadto w klimat koreańskiej sztuki walki taekwondo, poprzez szkolenie podstawowe, wprowadził dzieci Pan Tomasz Zaremba w asyście swoich uczniów, którzy również aktywnie brali udział w wydarzeniu.
 
Nowością podczas tegorocznych Mikołajek były warsztaty pakowania prezentów świątecznych, oraz kącik pisania listów do Świętego Mikołaja.Serdecznie dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Łabędnika, Nalikajm i Połęcza za wsparcie w postaci przygotowania słodkiego poczęstunku oraz napojów.
 
Mimo trudnych warunków drogowych oraz sezonu przeziębień, cieszymy się z frekwencji i mamy nadzieję, że wszyscy bawili się "mikołajkowo".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8Galeria zdjęć: Mikołajki

Wigilia dla osób ubogich i bezdomnych

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, zadumy i refleksji. Nie zawsze i nie każdemu udaje się, z różnych względów, spędzić ten czas w dostatku i otoczeniu najbliższych. Dlatego, aby każdy potrzebujący mieszkaniec naszej gminy mógł choć odrobinę poczuć ten magiczny czas, Wójt Gminy Bartoszyce organizuje 24 grudnia w godz. 12:00-14:00 na parkingu przy Urzędzie Gminy Bartoszyce wigilię dla osób ubogich i bezdomnych.
 
 

Koncert świąteczny

Szanowni Państwo,
Zbliżając się w okres gorączki przedświątecznej, chcielibyśmy byście na chwilę zwolnili i usiedli, najlepiej na widowni sali widowiskowej Domu Kultury w Bezledach.Już dziś serdecznie zapraszamy na Koncert Świąteczny "Kiedy Dzieckiem Jest Bóg" w wykonaniu Cezarego Makiewicza i zespołu Koltersi.
Na świąteczny program składają się kolędy i pastorałki. Te znane, lubiane i zupełnie nowe autorskie pochodzące z płyty „Kiedy dzieckiem jest Bóg” wydane w 2019 roku. Piosenki zagrane i zaśpiewane przez czteroosobowy zespół łagodne wprowadzają w świąteczny nastrój.
Tytułowy utwór ma już ponad 300 tys wyświetleń na Youtube. To 9 płyta w karierze zespołu.
 
Zespół w składzie:
Cezary Makiewicz – gitara akustyczna, śpiew
Kamil Kulawczuk - gitara elektryczna,
Mariusz Garnowskiski – gitara basowa, śpiew
Zbigniew Chrzanowski – perkusja 
 
 
 

Mikołajki w Gminie Bartoszyce

Drogie Dzieci, drodzy Rodzice !
 
Przekazujemy Wam świąteczną wiadomość! Wójt Gminy Bartoszyce Andrzej Dycha zaprasza wszystkie dzieci na Gminne Mikołajki, które odbędą się 17 grudnia w godz. 12:00-16:00. W mikołajkowym programie:
- spektakl teatralny, który będzie można zobaczyć w Domu Kultury w Bezledach,
- pokaz tańca, warsztaty taekwon-do, dmuchańce, zabawy i to, na co dzieci czekają najbardziej... SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM.
 
Te atrakcje będą czekały na Was w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach.Zapraszamy serdecznie. Nie przegapcie tego zaproszenia, bo to jedyna taka okazja w roku.
 

Gala wolontariatu i sportu

W poniedziałek, 5 grudnia 2022, na Sali Widowiskowej Domu Kultury w Bezledach, odbyła się Gala Wolontariatu i Sportu. Podczas uroczystości nagrodzono osoby, które chętnie niosą pomoc innym poprzez bezinteresowne działania oraz osobom za upowszechnianie i promocję sportu. Wolontariusze i sportowcy nagrodzeni zostali za organizowanie akcji charytatywnych, działania na rzecz potrzebujących, upowszechnianie i promocję sportu, a także za wszelkie formy bezinteresownej pomocy na rzecz ludzi.
 
Gala odbywa się co roku 5 grudnia, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku statuetką Wolontariusza Roku zostało nagrodzonych 10 społeczników, 5 grup formalnych i nieformalnych oraz nadano Tytuł „Honorowy Wolontariusz Gminy Bartoszyce” Pani Zofii Bryl i Panu Mariuszowi Michalec. Nagrody i statuetki Wolontariusza roku 2022 wręczył Pan Andrzej Dycha, wójt Gminy Bartoszyce. Uroczystość nagrodzenia najlepszych wolontariuszy roku 2022 uświetniły grupy taneczne z Osieki i Bezled oraz zespół Wojcieszanie.
 
Kapituła wybrała kandydatów na „WOLONTARIUSZA ROKU 2022” w kategorii:
1. Osoba indywidualna” w tym młodzież od 13 r.ż. w zakresie:
a) Pomoc społeczna i ochrona zdrowia:
- Zofia Bryl
- Marlena Sófczyńska
b) Edukacja, sport i kultura:
- Paulina Grażul
- Robert Złonkiewicz
- Paweł Kępkowicz
c) Aktywizacja środowiska lokalnego:
- Małgorzata Michalec
- Ireneusz Stapaj
- Mariusz Wykrętek
- Krzysztof Czaplicki
- Mariusz Michalec
2. Grupy formalne i nieformalne:
- Zespół Śpiewaczy Wojcieszanie
- Koło Gospodyń Wiejskich „KWADRAT”
- Zespół Gala
- Koło Gospodyń Wiejskich w Łabędniku
- Koło Gospodyń Wiejskich w Kromarkach
3. Tytuł „Honorowy Wolontariusz Gminy Bartoszyce”:
- Zofia Bryl
- Mariusz Michalec
Osoby wyróżnione przez Wójta Gminy Bartoszyce:
- Helena Romanowska
- Koło Gospodyń Wiejskich w Krawczykach
- Marzena Suprynowicz
- Jolanta Wójcik
Kapituła Konkursu obradowała w następującym składzie:
1. Patryk Wąsowicz – Przewodniczący Kapituły
2. Katarzyna Pawłowicz – Członek Kapituły
3. Natalia Runowicz – Członek Kapituły
 
Ta Gala jest po to, aby uświadomić innym, ile sił wkładają organizacje pożytku publicznego i indywidualne osoby w niesienie pomocy innym. Kochani wolontariusze, z okazji Dnia Wolontariatu składamy Wam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas i siły, aby pomagać innym. Wolontariat jest doskonałą szkołą charakteru, wzbogaca nie tylko te osoby, którym się pomaga, ale także te, które pomagają, uczy życia wśród ludzi i dla ludzi.
 
Gala sportu:
Nagrody wręczyli:
Andrzej Dycha - Wójt Gminy Bartoszyce,
Tomasz Zaremba - Menedżer Sportu Gminy Bartoszyce
Wyróżnieni w tym roku zostali:
- Kamil Obarzanek - Prezes Wielosekcyjnego Klubu Sportowego PROMYK
- Waldemar Sonnenfeld - kapitan i opiekun drużyny WKS PROMYK I grającej w I Lidze Amatorskich Mistrzostw Olsztyna
- Kamil Obarzanek - kapitan i opiekun drużyny WKS PROMYK II grającej III Lidze Amatorskich Mistrzostw Olsztyna
- Piotr Biały - prezes Gminnego Klubu Sportowego Granica Bezledy
- Robert Złonkiewicz - trener drużyn młodzików i orlików występującej w II Lidze Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej
- Grzegorz Adamczuk - trener drużyny trampkarzy występującej w II Lidze Lidze Warmińsko Mazurskiego Związku Piłki Nożnej
- Marek Bucik - prezes Klubu Sportowego Wojciechy
- Robert Piecewicz - trener drużyny seniorów grającej w Lidze Okręgowej
- Marcin Stankiewicz - trener drużyny trampkarzy
- Paulina Grażul i Martyna Matusiak - trenerki i opiekunki drużyny młodzików
- Bogdan Pisarek - prezes Gminnego Klubu Sportowego Szczypiorniak Bezledy
- Waldemar Pisarzewski i Marcin Treliński - trenerzy i opiekunowie drużyny dziewcząt
Nauczyciele wychowania fizycznego:
- Stanisław Kłosowski - SP Bezledy
- Ewelina Buks - SP Bezledy
- Adam Binięda - SP Żydowo
- Bogdan Kuźmicz - SP Wojciechy
- Dariusz Bogdaniuk - SP Kinkajmy
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

KONKURS - Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa

W ludowych zwyczajach okres poprzedzający Boże Narodzenie wiązał się zawsze z wykonywaniem ozdób choinkowych i świątecznych w domowym zaciszu. Ozdoby wykonywano z bibuły, słomy, papieru, orzechów, szyszek, pestek owoców oraz ziaren zbóż . Wykonane dekoracje świadczyły o fantazji i pomysłowości twórców. Idąc tym śladem Gmina Bartoszyce ogłasza konkurs świąteczny na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Szczegóły oraz niezbędne dokumenty znajdują się w regulaminie dostępnym poniżej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Załączniki

1 ... 4 5 6 7 8 ... 62

Lokalizacja
Facebook Page Plugin